Pasaport ve Sürücü Belgeleri Bedelleri

29/10/2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi gazete de yayımlanan 676 sayılı Olağanüstü hal kapsmaında bazı düzenlemeler yapılması hakkında KHK nin 25. maddesi ile 3152 sayılı Kanunun 10. maddesinin 1. fıkrasının f bendine, 26. maddesi ile de 3152 sayılı Kanuna eklenen geçici 11. maddesi gereğince Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen Pasaport ve Sürücü Belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Merkez ve taşra teşkilatı tarafından yürütülmesinin uygun görülmesi ve 02/04/2018 tarihnden itibaren Pasaport ve Sürücü belgelerinin Nüfus Müdürlüklerince verilmesi uygun görüldüğünden;

Hususi Damgalı (Yeşil), Hizmet Damgalı (Gri) Pasaportların verilmesi işleminin İl Nüfus ve vatandaşlık Müdürlüğümüzce

Umuma Mahsus Damgalı Pasaportların İlimiz Merkez, Ardeşen, Çayeli, Fındıklı, Güneysu ve Pazar İlçe Nüfus Müdürlkleri Tarafından verilmesi, Sürücü belgelerininde aynı İlçe Nüfus Müdürlüklerince verilmesi bakanlığımızca uygun görüldüğünden 02/04/2018 tarihinden itibaren verilmesine başlanmıştır.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün 29/03/2018 tarih ve E.39243 sayılı talimatları gereğince Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Pasaportlar ve Sürücü Belgeleri başvurularında vatandaşların, ilk defa alınacak T.C. Kimlik Kartları için 18,50 TL T.C. Kimlik kartını kaybedenlerin 37,00 TL

Hususi Damgalı ve Hizmet Damgalı Pasaportlar için Defter Bedelleri,
Umuma Mahsus Pasaportlar için Defter bedellerini ve harç bedelini ilgili Vergi Dairelerine, Ptt Müdürlüklerine ve anlaşmalı bankalara yatırılarak dekontların İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine ibrazı sonucunda başvuruları kabul edilecektir.
Sürücü Belgeleri için değerli kağıt ve harç bedelinin Maliye Bakanlığının anlaşma yaptığı bankalara Vakıf payı ise Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı adına anlaşma yapılan bankalara yatırılarak dekontların İlçe Nüfus Müdürlüklerine ibrazı sonucunda başvuruları kabul edilecektir.

Anlaşmalı Bankalar için tıklayınız.

Komuoyuna duyurulur.

                                                                                                                                                     İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü

© 2014 T.C. Rize Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü | Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz Bilgi İşlem